Odhaľte skutočný dôvod prečo až 90% domácnosti nedokáže udržať teplo vo svojom domove

V tomto krátkom článku sa Vám pokúsim odhaliť skutočný dôvod, prečo až 90% domácnosti nedokáže udržať teplo vo svojom domove.

Väčšina ľudí si pod zateplením domu predstaví iba nalepenie tepelnej izolácie na obvodové murivo, ale na to aby malo zateplenie zmysel je potrebné vykonať komplexnú rekonštrukciu objektu. Vymeniť staré okná a dvere a taktiež je potrebné vykonať kontrolu ostatných obalových konštrukcii, ako sú: strechy, podlahy, vykurované priestory od nevykurovaných.

Alfou a omegou efektívnosti zateplenia je príprava!!

V príprave je dôležité dozvedieť sa viac o objekte a jeho skutočnom stave energetickej hospodárnosti. Preto vždy prostredníctvom termovíznej inšpekcie diagnostikujeme stavbu termokamerou, ktorá odhalí všetky skryté vady. Odhalí tepelné úniky fasády, netesnosti okien a dverí , zatekanie vody ,ktoré vyžadujú väčšiu pozornosť. Od týchto zistení sa odvíja ďalší postup a aj to, čo všetko bude potrebné zatepliť.

Či už bývate v rodinnom dome alebo paneláku, tak možností, ako si znížiť náklady na vykurovanie existuje stále veľmi veľa a je len potrebné diagnostikovať problém.

Preto ak sa zamýšľate nad zhotovením zateplenia poraďte sa s odborníkom, alebo nás neváhajte kontaktovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *