Problém s riasami a machmi na fasáde???

Problém s riasami a machmi na fasáde?

 

Máte zhotovené zateplenie a vaša fasáda sa začala podobať na botanickú záhradu??

Žiaden stres!!! Pokojne sa usaďte a prečítajte si môj článok.

Iste sa pýtate prečo práve moja fasáda „ozelenela“ ???

Tento jav je spôsobený práve vtedy, ak sa Váš dom nachádza v blízkosti zelene ako sú stromy, kery, vodné toky, husté porasty a pod. Mikroorganizmy potrebujú pre svoj život svetlo, živiny, bežnú teplotu a hlavne vodu. Preto, ak Váš dom „ozelenel“ buďte si istý, že sa mikroorganizmom u Vás darí. Je to dobré alebo zlé, že sa niekomu u Vás darí?? Určite by sme tento jav nemali brať na ľahkú váhu, pretože mikroorganizmy nie sú pre zdravie práve to najprospešnejšie a ich odstránenie si vyžaduje odborníka.

Preto ponúkame naším zákazníkom pravidelné revízie, kde kontrolujeme hlavne klampiarske prvky, soklovú časť atď.  Ale teraz poďme k problému!!!

 

Na znečistenú fasádu nanesieme valčekom alebo štetkou protiplesňový náter a necháme pôsobiť cca 14 hodín. Tento krok je veľmi dôležitý, aby pri ďalších krokoch živé spóry mikroorganizmov neunikli do okolitého prostredia a následne neznečistili už ošetrenú fasádu.

 

Mechanické vyčistenie fasády.

Mechanicky odstránime nečistoty a mikroorganizmy z povrchu a fasádu dôkladne očistíme tlakovou vodou.

 

Dodatočná ochrana.

Povrch necháme vyschnúť a na vyschnutý povrch aplikujeme 1 až 2 protiplesňové nátery . Ošetrené plochy chránime min. 14 hodín pred dažďom. Preto je potrebné vykonávať tieto úkony vždy za pekného počasia.

 

Obnova finálneho náteru.

Po vyschnutí aplikujeme povrchovú úpravu. Ideálna je fasádna farba s fotokatalytickým efektom, ktorá je najvyššej kvality, vysoko paropriepustná so samočistiacim efektom, vhodná na všetky typy podkladov.

 

Odstránenie mikroorganizmov si vyžaduje „lekársky zákrok“ preto sa radšej pri probléme s riasami obráťte na odborníkov. Samozrejme, ak sa Váš dom nachádza v blízkosti porastov, tak je potrebné rátať s návratom mikroorganizmov na vašu fasádu. Preto by ste mali po ošetrení aspoň raz ročne očistiť fasádu vysokým tlakom vody.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *